wtorek, 21 czerwca 2016

Sukcesy klasy IIc

Koniec roku to czas wspomnień i podsumowań.
Spójrzmy więc na osiągnięcia naszych pociech.

Sukcesy klasy II c

Wielu uczniów z naszej klasy ma szersze zainteresowania niż tylko program nauki realizowany w szkole. Oprócz codziennego spełniania obowiązków wielu z nich znajduje jeszcze czas na rozwijanie zainteresowań pozaszkolnych i bierze udział w różnych zajęciach pozalekcyjnych, rozwijających swoje zainteresowania i talenty.
Głównie są to: szachy, taniec, zajęcia sportowe, konkursy plastyczne i przedmiotowe.

Pasją dziewczynek jest taniec. Joanna Kuza, Kornelia Kwarciana i Magdalena Marciniec uczęszczają na zajęcia Szkoły Tańca Sylwany Mazur przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury. W tym roku wraz z zespołem Perfekta 3 zajęły III miejsce w IV Otwartym  Turnieju Tańca w Pińczowie. Ich występ można było podziwiać na Przeglądzie Artystycznym Szkół w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego i w wielu innych imprezach naszego miasta.
Duże wrażenie wywarł na widzach taniec łabędzi do baśni „Brzydkie kaczątko” wykonany dla mam z okazji Dnia Matki.

Chłopcy? Wiadomo! Ich konikiem jest sport. Szymon Kaczor, Jakub Kasperek, Jakub Fiuk rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach z piłki nożnej i karate. Należą do klubów sportowych w naszym mieście. Ich sukcesami są czołowe  miejsca w turniejach sportowych piłki nożnej, karate i biegach przełajowych.

Oto sukcesy każdego dziecka w roku szkolnym 2015/2016:

Jakub Fiuk – IV miejsce w biegach przełajowych, III miejsce w XIII gminnym konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Polskie ptaki chronione”

Filip Jaros – wyróżnienie w XIII gminnym konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Polskie ptaki chronione”

Mateusz Jaworski – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Bądź bezpieczny na drodze”, II miejsce w szkolnym konkursie „Dyniowe inspiracje”

Paweł Jewiarz - wyróżnienie w XIII gminnym konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Polskie ptaki chronione”

Szymon Kaczor - zespołowo I miejsce w klasowym konkursie plastycznym „Ruch to zdrowie”, zespołowo -  liczne sukcesy sportowe w piłce nożnej

Jakub Kasperek – Dyplom uznania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek”,
II miejsce w klasowym konkursie literackim

Joanna Kuza – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, zespołowo III miejsce w IV Otwartym  Turnieju Tańca

Kornelia Kwarciana – wyróżnienie w XIII gminnym konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Polskie ptaki chronione”, zespołowo III miejsce w IV Otwartym  Turnieju Tańca, II miejsce w szkolnym konkursie „Dyniowe inspiracje”

Mieszko Malinowski – wyróżnienie w IV Powiatowym i XV Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Lampo – prawdziwy przyjaciel”, laureat Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek” z języka angielskiego

Magdalena Marciniec – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim, II miejsce w IV Powiatowym i XV Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Lampo - prawdziwy przyjaciel”, zespołowo III miejsce w IV Otwartym Turnieju Tańca

Antonina Masin - wyróżnienie w XIII gminnym konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Polskie ptaki chronione”, wyróżnienie w szkolnym konkursie „Dyniowe inspiracje”

Wiktoria Mozal - zespołowo I miejsce w klasowym konkursie plastycznym „Ruch to zdrowie”

Natalia Mysior - zespołowo I miejsce w klasowym konkursie plastycznym „Ruch to zdrowie”

Wiktor Partyka – Inni chłopcy uwielbiają grę w szachy. Jednak największym pasjonatem tej gry jest Wiktor, który w tym roku biorąc udział w wielu turniejach szachowych na szczeblu gminnym i wojewódzkim osiągnął bardzo wysokie wyniki. Może w przyszłym roku dołączą do niego inni chłopcy?
II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek” z języka angielskiego,
I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Szachowy o puchar dyrektora SP2,
I miejsce w XII Międzyszkolnym Turnieju Szachowym z okazji Dnia Dziecka,
II miejsce w turnieju szachowy o puchar dyrektora Galerii „Echo” w Kielcach,
III miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Juniorów w Szachach,
IV miejsce w Świętokrzyskich Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej - finał wojewódzki - w Turnieju Szachowym
II miejsce w II Turnieju Szachowym im. Józefa Mazgaja
III miejsce w międzyszkolnym konkursie „Ozdoba choinkowa”

Jakub Studzizur – III miejsce w klasowym konkursie literackim”, dyplom uznania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek” z języka angielskiego, laureat Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek”

Cyprian Zych – zespołowo I miejsce w klasowym konkursie plastycznym „Ruch to zdrowie”


Sukcesy zespołowe klasy to: I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym „Ruch to zdrowie”, III miejsce w szkolnym konkursie „Klasowe rabatki”
Gratulacje! Z życzeniami dalszych sukcesów w klasie trzeciej.

Krystyna Anna Ćwiertnia.



















poniedziałek, 20 czerwca 2016

Zielona Szkoła 2016

Zielona szkoła w Pieninach.

Nasza szkoła od lat organizuje wyjazdy dzieci na zielone szkoły. Ta forma wypoczynku jest dla dziecka źródłem nowych wrażeń i przeżyć, stwarza wiele okazji do twórczych poszukiwań. Sprzyja nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów społecznych, opartych na wzajemnej współpracy, autentycznym koleżeństwie i przyjaźni. Ponadto wspólne zabawy i zajęcia wyzwalają w dzieciach radość i spontaniczność oraz stanowią doskonałą okazję do integracji.

W tym roku w dniach od 7 do 10 czerwca 2016 r. klasa II c integracyjna i III b przebywały na Zielonej Szkole w Niedzicy.

Dzieci mieszkały w Ośrodku Wypoczynkowym „Pod Taborem” tuż przy zaporze Jeziora Czorsztyńskiego, ze wspaniałym widokiem na Jezioro Sromowieckie, Pieniny i Tatry.

W pierwszym dniu pobytu odbył się rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, podczas którego wszyscy podziwiali urokliwy krajobraz Pienińskiego Parku Narodowego.
Następnie grupa zwiedziła gotycki zamek w Czorsztynie z początku XIII w., który położony jest na skalistym wzniesieniu będącym półwyspem oblewanym przez wody jeziora.

Drugiego dnia młodzi turyści zwiedzili Elektrownię Wodną w Niedzicy i największą w Polsce zaporę ziemną. Elektrownia wyposażona jest w dwie turbiny i posiada siedem kondygnacji. Zwiedzić udało się pomieszczenia technologiczne wraz z urządzeniami do produkcji prądu, a także tunel podziemny. Po południu dzieci wybrały się na pieszą wędrówkę Wąwozem Homole, najpiękniejszym wąwozem skalnym Pienin. Dnem wąwozu płynie potok Krzemionka, z krystalicznie czystą wodą, który tworzy liczne kaskady. Na skałach można było zaobserwować rzadkie gatunki roślin i jałowce.
Po powrocie do ośrodka odbyła się dyskoteka i konkurs tańca dyskotekowego. Mimo zmęczenia wszyscy bawili się wspaniale!

Kolejnego dnia klasy zwiedziły gotycki zamek rycerski „Dunajec” w Niedzicy, który wznosi się na skale o wysokości 566 m. n.p.m. Zamek ten zachował się prawie w całości. Posiada dwa punkty widokowe, z których można podziwiać wspaniały widok na Pieniny, zaporę, Zamek Czorsztyński, a nawet Tatry.
Po południu odbył się konkurs plastyczny. Później po zakupie widokówek dzieci napisały pozdrowienia do rodziców. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i…. niespodzianka -  pasowanie na uczestnika zielonej szkoły oraz podsumowanie konkursów. Każdy wykazał się dużą znajomością wiedzy, sprawnością i poczuciem humoru. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w konkursach.

Ostatniego dnia pobytu "Zielona Szkoła" pojechała do Szczawnicy, jednego z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Po krótkim spacerze aleją zdrojową uczestnicy szkoły wjechali wyciągiem krzesełkowym na Palenicę wznoszącą się na wysokość 719 m n.p.m., z widokiem na najbardziej znany szczyt Pienin - Trzy Korony.
Ponadto dużą frajdę sprawiła dzieciom gra w kręgle, cymbergaja, bilard, piłkarzyki i inne gry zręcznościowe.

Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Z całą pewnością chwile spędzone razem pozostaną na dłuuugo w pamięci oraz będą inspiracją do kolejnych wspólnych wyjazdów.

Krystyna Anna Ćwiertnia
Marzena Gzyl
Anna Adamczyk

Fot. Marzena Gzyl, Asia Kuza.


Zapraszam do galerii. (kliknąć w pierwsze zdjęcie a potem strzałkami)
Zalecam przygotować kawę, herbatę, paczkę herbatników lub kilogram jabłek i wygodny fotel bo zdjęć jest 579.